چرا باید قطعات پلاستیکی را جایگزین قطعات فلزی کنیم؟

مجموعه تکنو صنعت ۰۹۱۳۱۶۹۱۸۰۵ آماده خدمات رسانی به تمامی تولیدکنندگان محترم میباشد..

امروزه، تولید قطعات پلاستیکی به طور فزاینده ای زیاد شده است و در برخی موارد خاص حتی از فلز هم بیشتر شده است. اما هنوز بسیاری از تولید کنندگان از مزایای استفاده از قطعات پلاستیکی آگاه نیستند و همچنان از فلز استفاده میکنند. پلاستیک نه تنها بسیار سبک تر و با دوام تر است بلکهف ارزان تر نیز هست و می تواند در عین حال که نتایج بهتری می دهدف در هزینه های ساخت صرفه جویی کند . در ادامه توضیح بیشتری در مورد مزایای قطعات پلاستیکی نسبت به قطعات فلزی می دهیم:

۱-  انعطاف پذیری بیشتر در فرم و اندازه ی قطعه ی طراحی شده

به این فکر کنید که می خواهید قطعه شما چه اندازه ای باشد و دقیقا چه شکلی داشته باشد. همانطور که می دانید پلاستیک قابلیت شکل گیری کامل دارد و می توان آن را به هر فرم دلخواهی دراورد. بخ سادگی متوجه می شوید که بسیاری ویژگی های طراحی که نمیتوانستید با فلز پیاده سازی کنید، با پلاستیک قابل اجرا هستند.

۲- ایمنی بیشتر

در هنگام کار با قطعات فلزی احتمال بروز حادثه مثلا بریدگی با لبه تیز فلزات یا کوفتگی بر اثر ضربه وجود دارد. پلاستیک به خاطر نداشتن لبه های تیز و وزن کم این خطرات را ندارد.

۳- پلاستیک قابل بازیافت است

پلاستیک را می توان در صورت لزوم بازیافت کرد این در حالی است که سایر مواد اولیه ساخت قطعات یا غیر قابل بازیافت هستند و یا بازیابی آن بسیار سخت و هزینه بر است تا حدی که صرفه اقتصادی ندارد.  زمانی که شما دیگر به قطعات پلاستیکی خود نیازی نداشته باشید می توانید به راحتی ان را به قطعات جدید که مورد نیاز هستند تبدیل کنید. در صورتی که از قطعات لزی استفاده می کنید، و نیاز به تغییر یا تعویض قطعات خود دارید عملا باید قطعات فعلی را دور بیاندازید و قطعات کاملا جدید تهیه کنید.

۴- پلاستیک طول عمر بیشتری دارد

پلاستیک نسبت به فلز و دیگر مواد اولیه، مقاومت و دوام بیشتری دارد و در معرض فرسایش یا زنگ زدگی و .. قرار نمیگیرد. بنابراین شما می توانید تا سالهای متمادی بدون کوچکترین تغییر یا نقصی از قطعه مورد نظر استفاده کنید و نیازی به تعویض یا تعمیر آن ندارید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
| 2023-11-25T23:19:07+03:30 دسامبر 7th, 2015|دسته‌بندی نشده|