قالب تزریق پلاستیک یا پرینت سه بعدی؟

مجموعه تکنو صنعت ۰۹۱۳۱۶۹۱۸۰۵ آماده خدمات رسانی به همه عزیزان میباشند..

در این مقاله سعی میشود مزایا ومعایب قالب تزریق پلاستیک و پرینت سه بعدی توضیح داده شود.

 قالب تزریق پلاستیک

برای تولید قطعه پلاستیک چند راه پیش رو دارید اولین گزینه ای که به ذهن یک تولیدکننده میرسد ساخت قالب تزریق پلاستیک میباشد. از دیرباز برای تولید قطعات پلاستیک از قالب تزریق استفاده میشده این تکنولوژی در ابتدا در انحصار شرکتهای اروپایی یا امریکایی بوده. قالب تزریق پلاستیک به تنهایی برای تولید قطعه پلاستیک کافی نیست.شما برای تولید قطعه پلاستیک به دستگاه تزریق پلاستیک نیز نیاز دارید.برای کسب اطلاعات دستگاه تزریق پلاستیک میتوانید اینجا کلیک کنید.

قالب تزریق پلاستیک

 پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی به این صورت کار میکند که مواد به صورت پیش گرم از سری نازل دستگاه خارج میشود و با دستوری که دستگاه به محورها میدهد.محورها حرکت میکنند و قطعه ای که شما طراحی کردید را برای شما میسازد.

پرینتر سه بعدی

در کل پرینت سه بعدی برای ساخت قطعات تکی و یا برای مواقعی که شما به یک نمونه اولیه نیاز دارید استفاده میگردد. در طراحی محصول پرینت سه بعدی بسیار کاربرد دارد و شمارو از هزینه های قالبسازی نجات میدهد ولی زمانی که شما به طرح نهایی رسیدید مطمئنا پرینت سه بعدی کمک انچنانی نمیکند چونکه شما نیازمند تولید انبوه و سریع هستید اینجاس که قالب تزریق پلاستیک بسیار با صرفه است و بهترین گزینه برای تولید انبوه میباشد.

 مزایا و معایب قالب تزریق پلاستیک

درکل برای تولید انبوه قطعه پلاستیک شما فقط به قالب تزریق پلاستیک نیاز دارید و گزینه دومی برای این مهم وجود ندارد هم ازنظر اقتصادی وهم سهولت کار در گروء ساخت قالب تزریق پلاستیک میباشد شما سالها میتوانید با یک قالب تزریق پلاستیک تولید انبوه با سرعت بالا انجام بدهید به شرطی که قالب تزریق پلاستیک شما با کیفیت و اصولی ساخته شده باشد.تنها عیبی که میتوان از قالب تزریق پلاستیک گرفت هزینه ساخت ابتدای کار و زمان ساخت قالب تزریق پلاستیک میباشد ولی درکل بهترین گزینه برای تولید انبوه و باصرفه استفاده از قالب تزریق پلاستیک میباشد.

مزایا و معایب پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی برای تولید قطعات تکی و بیشتر برای نمونه اولیه کاربرد دارد همچنین شما نمیتوانید در قطعه پرینت شده از مودهای مختلف تزریق پلاستیک استفاده کنید و در حقیقت محدودیت مواد اولیه پلاستیک دارید به عنوان مثال اگر یه قطعه محکم ضد ضربه یا ضد سایش یا ضد حرارت نیاز داشته باشید پرینت سه بعدی نمیتواند با این مدل مواد قطعه برای شما تولید کند بیشتر از ماد اولیه پلاستیک PP در پرینت سه بعدی استفاده میشود.درکل بزرگترین حسنی که پرینت سه بعدی دارد رسیدن به قطعه نهایی درکمترین زمان و قیمت تمام شده ارزان میباشد.

 نتیجه گیری

شما برای تولید با تیراژ بالا و سریع قطعا به قالب تزریق پلاستیک نیازدارید ولی درمواردی که نیاز به یک نمونه اولیه دارید و بیشتر طراحی محصول مد نظرتان است میتوانید از پرینتر سه بعدی کمک بگیرید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
| 2023-11-25T18:08:28+03:30 نوامبر 5th, 2023|دسته‌بندی نشده|